طراحی دکوراسیون داروخانه یکی دیگر از مهمترین خدماتی که شرکت فنی و مهنسی آماج ساز ارائه میدهد است اما شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که تفاوت داروخانه و دراگ استور در چیست؟ ممکن است پاسخ شما این باشد که معمولا در داروخانه ها بطور کلی دارو تحویل مشتریان داده می شود.
چون داروخانه ها مکان هایی هستند که به طور مستقیم با سلامت و بهداشت سر و کار دارند، داشتن دکوراسیون و چیدمانی مناسب که حس تمیزی و بهداشت را به مشتریان القا کند، نکته ای است بسیار حائظ اهمیت.
دو فاکتور بسیار مهمی که در دکوراسیون داروخانه همیشه مورد سنجش بوده است یکی رنگ و دیگری قفسه بندی و چیدمان محصولات.
استفاده از رنگ های روشن بخصوص سفید همیشه تداعی کننده تمیزی و پاکی است و مطمئنا بهترین گزینه رنگ سفید است چون براحتی با دیگر رنگ ها هم قابل ترکیب است.
نحوه صحیح طراحی داروخانه
دسترسی آسان به محصولات و در معرض دید بودن آن ها بسیار مهم است. چیدمان مرتب و منظم با نورپردازی مناسب نقش بسیار مهمی در فروش خواهد داشت.
در سال های اخیر داروخانه ها همیشه در حال تغییر دکوراسیون بوده اند، بدلیل رفت و آمد زیادی که در این مکان ها انجام میشود حالت سنتی خود را به معماری مدرن امروزی داده است.
امروزه داروخانه ها در حال تغییر دکوراسیون و دیزاین خود هستند. در واقع طراحی داخلی داروخانه ها از حالت سنتی، در حال گذار به معماری مدرن است. معمولا طراحی به سبک صنعتی چندان در فضاهای بهداشتی مورد استفاده قرار نمی گیرد و بیشتر طراحی چنین فضاهایی، بر اساس سبک مدرن صورت می گیرد.
ورود و عرضه برخی لوازم و اقلام جدید به لیست فروش داروخانه ها، طراحی و دکوراسیون داخلی آنها را بسیار حیاتی و واجب نموده است به طور مثال داروخانه ها در گذشته فقط به رنگ های سفید و سبز دیده می شدند که امروزه انواع رنگ های شاد و جذاب به آن اضافه گشته اند که هر بیننده ای را به خود جلب می نمایند.

 

نکات بسیار ظریفی در طراحی داروخانه وجود دارد که باید به آنها توجه ویژه ای نمود از جمله می توان به دور از دسترس بودن دارو از مراجعه کننده ها اشاره نمود زیرا در حالت اصولی به دلیل اطلاع کامل پزشک داروساز از دارو و لوازم پزشکی و همینطور نیاز به کنترل و عرضه دارو توسط متخصصین این امر این مورد توصیه نمی شود. پس برای طراحی باید داروخانه را به دو بخش تقسیم نمود. قسمت داروها و قسمت لوازم آرایشی و بهداشتی که قسمت داروها باید به طور حتم با یک کانتر از دسترس مراجعین خارج شود ولی قسمت لوازم آرایشی و بهداشتی از قسمت هایی است که می تواند به سادگی در دسترس عموم قرار گیرد و در ادامه این مبحث نکات بسیار دیگری هستند که در طراحی داخلی یک داروخانه باید به آن توجه نمود. بدین منظور طراحان مجموعه آماج ساز با اشراف کامل به تمام این نکات آماده ارائه خدمات به شما کارفرمایان عزیز می باشد. در ادامه شما را به مشاهده تصاویر زیبایی از دکوراسیون داخلی داروخانه های مختلف دعوت می کنیم.
نحوه صحیح طراحی داروخانه
نحوه صحیح طراحی داروخانه
نحوه صحیح طراحی داروخانه
نحوه صحیح طراحی داروخانه
نحوه صحیح طراحی داروخانه